Temple Grandin podaje przykłady pracy, która byłaby dla niej bardzo trudna lub niemożliwa do wykonania. To między innymi: praca kasjerki, kelnerki lub recepcjonistki. Takiej pracy nie poleca osobom z autyzmem.
Następnie wylicza prace, które będą łatwe i odpowiednie dla niej i wszystkich innych osób, które „myślą obrazami”. To na przykład: programowanie komputerowe, rysunek techniczny, praca ze zwierzętami. Jako odpowiednie wymienia też takie zawody jak: technik laboratoryjny, statystyk, mechanik, czy fotograf.
Jeszcze inne zawody będą odpowiednie dla osób z autyzmem, które nie myślą obrazami – ale mają zdolności matematyczne lub muzyczne. Dla tych osób odpowiedni może okazać się na przykład zawód: statystyka, księgowego, bibliotekarza, taksówkarza lub inżyniera.
W opinii Temple Grandin osoby niewerbalne lub mające trudności z komunikacją werbalną także mogą znaleźć odpowiednią pracę. Może to być na przykład: praca magazyniera, montażysty, ogrodnika, wprowadzanie danych do komputera lub praca pomocnika bibliotekarza.